Obchodní podmínky

   
 
Oddělení
 
Velikosti
 
Značky
 
 

Obchodní podmínky prodávajícího: 

Věra Ryšánková
Chelčického 929, 41301 Roudnice nad Labem
IČO: 74879600
DIČO: CZ 785126260
telefon: 604176768

Obchodní podmínky se nevztahují na případy, kdy osoba, která má v úmyslu nakoupit zboží od prodávajícího, je právnickou osobou či osobou, jež jedná při objenávání zboží v rámci své podnikatelské činnosti nebo v rámci svého samostatného výkonu povolání.

 

1. Předmět smlouvy
Předmětem smlouvy jsou položky výslovně uvedené v objednávce (dále jen zboží). Prodávající se zavazuje, že bude dodávat zboží v souladu se specifikací nebo s vlastnostmi obvyklými pro daný druh zboží, vyhovující normám, předpisům a nařízením platným na území ČR.

2. Objednávka
Veškeré uskutečněné objednávky jsou považovány za ZÁVAZNÉ. Objednáním kupující stvrzuje, že se seznámil s obchodními podmínkami, které jsou k dispozici na www.detsky-svet.com, a že s nimi souhlasí.

2a) Storno objednávky – zákazník nemá možnost stornovat objednávku sám. Storno může provést pouze provozovatel po předchozí domluvě, a to do doby expedice. Po expedici zásilky, již nelze objednávku stornovat.

2b) Nevyzvednutí zásilkynevyzvednutí zásilky není pokládáno za odstoupení od smlouvy a zákazník se zavazuje, že poštovné uhradí. V případě, že nebude toto poštovné uhrazeno do 7 dnů, vyhrazujeme si právo takového zákazníka v budoucnu neobsluhovat.

2c) Email a telefonní číslo - v případě uvedení nefunkčního nebo neexistujícího emailu a telefonu v objednávce, nemůže být tato objednávka vyřízena.

Prodávající si vyhrazuje právo zrušit objednávku nebo její část v případech, že objednané zboží nelze z určitých důvodů dodat. V těchto případech bude kupující neprodleně ze strany prodávajícího kontaktován a bude s ním dohodnut další postup. Právní vztahy vzniklé uzavřením kupní smlouvy se řídí příslušnými ustanoveními Občanského zákoníku, zejména ustanoveními o uzavírání smluv za použití prostředků komunikace na dálku.

3. Zboží
Zboží nabízené v našem internetovém obchodě je dovážené z Anglie. Jednotlivé zboží je nafoceno a popsáno.

3a) Zboží je nafoceno co nejpřesněji, ale i tak může dojít ke zkreslení barev úpravou fotografií nebo různou světelnou intenzitou, druhem Vašeho monitoru, apod.

3b) Zboží je změřeno a rozměry jsou uvedeny. Při nákupu oblečení se řiďte uvedenými mírami, protože velikost má především informativní charakter.

3c) Materiál zboží je popisován co nejpodrobněji, ale např. materiál podšívky, vnitřních kapes, podložení výšivky u triček, materiál podšívky v kapuci, olemování apod. není často dopodrobna uvedeno. V případě, že kupujete zboží pro ekzematiky nebo děti s onemocněním pokožky, neváhejte nás kontaktovat a na podrobné složení materiálu se zeptat.

4. Rezervace-podmínky
4a) Rezervace objednaného zboží platí na dobu 14 dnů od prvního objednaného zboží v dané rezervaci. Po uplynutí 14 dnů, je nutné rezervaci ukončit pomocí košíku, kde zadáte informace pro ukončení objednávky. Pokud tak neučiníte, rezervace se automaticky převedou na objednávku s platbou bankovním převodem.

Rezervace budou také automaticky ukončeny objednávkou pokud cena rezervovaného zboží překročí hodnotu 4000 Kč.

4b) Všechny rezervace jsou závazné objednávky, nelze tedy z rezervací zboží vyjmout.

4c) V případě vyjmutí zboží z rezervace, neodebrání objednávky či jiného porušení obchodních podmínek je možnost rezervací zákazníkovi automaticky zakázána - zákazník poté může uzavírat pouze přímé objednávky s platbou předem na náš účet. Vyhrazujeme si také právo, takového zákazníka v budoucnu neobsluhovat.

4d) Pro odblokování zákazu rezervací nás kontaktujte na náš email info@detsky-svet.com.

5. Cena
Není-li v popisu zboží uvedeno jinak, platí cenová nabídka zboží vždy po dobu uveřejnění na www.detsky-svet.com. K ceně zboží jsou připočítávány náklady na doručení.

6. Dodací podmínky
6a) Objednané zboží je rozesíláno po celém území České republiky, a to prostřednictvím České pošty a Zásilkovny. Osobní odběr není možný.

6b) Objednávky jsou expedovány na adresu uvedenou v objednávce do 3 pracovních dnů od jejich přijetí nebo přijetí peněz na účet (kromě svátků, víkendů a předem avizovaných dovolených, či při nemoci). Pokud nebude prodávající schopen z jakéhokoliv důvodu zboží dodat, bude kupující neprodleně informován a dohodnut s ním další postup.

6c)
Zásilky při výběru České pošty jsou rozesílány jako Balíky do ruky - tyto balíky mají úložní dobu 7 dnů, po uplynutí této lhůty jsou balíky zasílány zpět. Zásilky jsou doručeny vždy maximálně do 2 dnů od data odeslání, pokud do této doby balíček nebo oznámení o uložení zásilky neobdržíte, kontaktujte svoji poštu.
Zásilky při výběru Zásilkovny jsou doručovány na výdejní místo zadané při uzavření objednávky. O možnosti vyzvednutí je zákazník informován SMS, zásilka je uložena po dobnu 7 dnů, poté je vrácena zpět.

Velké objednávky nad 10 kg není možné zasílat přes Zásilkovnu.

6d) O odeslání zásilky je zákazník informován emailem (uvedeno také číslo balíčku) a dále SMS zprávami od České pošty a Zásilkovny. Pokud zákazník i přes tato upozornění balíček nevyzvedne, je zákazník povinen poštovné uhradit.

6e) Nevyzvednutí (nepřevzetí) zásilky

Zásilka na dobírku - zákazník se zavazuje uhradit propadlé poštovné. V případě opětovného zaslání balíčku požadujeme platbu předem na náš účet společně s úhradou propadlého poštovného.

Zásilka s platbou předem - zákazník se zavazuje uhradit nové poštovné v jeho skutečné výši

6f) Kupující je povinen prohlédnout zboží při jeho převzetí. Zjistí-li mechanické poškození obalu zboží, je povinen neprodleně zkontrolovat stav zboží a v případě jeho poškození sepsat záznam o poškození za přítomnosti dopravce. Odpovědnost za poškození v průběhu přepravy zboží nese dopravce. Kupující je povinen o míře poškození zboží neprodleně informovat prodávajícího.

6g) Nebude-li objednané zboží zaplaceno do 7 kalendářních dnů od data objednání, bude objednávka automaticky zrušena a zboží bude opět nabízeno v internetovém obchodě dalším kupujícím.

7. Způsob a cena doručení

Objednávky rozesílány přes Českou poštu, osobní odběr není možný.
Bankovní převod – poštovné a balné 99 Kč
Dobírka – poštovné a balné 139 Kč

Objednávky rozesílané Zásilkovnou - možný pouze bankovní převod
Bankovní převod - poštovné a balné 89 Kč

8. Způsob úhrady
8a) Převodem z účtu – částku zasílejte na účet číslo 193334145/0600, prosíme o důsledné zadávání VS, který je shodný s ID objednávky. Platbu očekáváme na našem účtě do 7 dnů ode dne objednávky. Podklady k platbě jsou zaslány po uzavření objednávky na email zákazníka, případně je lze dohledat po přihlášení na svůj účet.

8b) Převodem složenkou na účet – částku zasílejte na účet číslo 193334145/0600, uveďte adresu majitele účtu: Věra Ryšánková, Chelčického 929, 41301 Roudnice n. L. I zde prosíme o důsledné zadávání VS, který je shodný s ID objednávky. Platbu očekáváme na našem účtě do 7 dnů ode dne objednávky.

8c) Dobírka – částku zaplatíte přepravci (Česká pošta) při převzetí zboží.

8d) V případě objednávky nad 3000Kč požadujeme platbu předem na náš účet.

9. Doklad o zaplacení
Doklad o zaplacení objednávky je zasílán elektronickou poštou ihned po přičtení úhrady na náš účet na email uvedený v objednávce. Prosíme tedy o zadání správné a funkční emailové adresy. V případě žádosti o papírovou podobu faktury zaslanou poštou na Vaši adresu, je tato služba zpoplatněna.

10. Záruční doba
Na zboží secondhandové se záruka nevztahuje.

11. Vrácení zboží
11a) Nebudete-li se zaslaným zbožím spokojeni, zaručujeme Vám právo na vrácení zboží v souladu se zákonem č. 89/2012 Sb., kdy  má zákazník právo odstoupit od smlouvy do 14 dnů od okamžiku převzetí zásilky a zboží vrátit.

11b) V případě, že nejste z jakéhokoliv důvodu se zbožím spokojeni, kontaktujte nás na info@detsky-svet.com a pošlete ho

ČESKOU POŠTOU (z provozních důvodů není možné přebírat zásilky od jiných dopravců) na vlastní náklady zpět na adresu: Věra Ryšánková, Chelčického 929, 413 01 Roudnice n.L. V žádném případě neposílejte zboží zpět na dobírku, takový balík nebude přijat. Vrácené zboží musí být čisté a v původním stavu.

ZÁSILKOVNOU 

11c) Náklady na poštovné při vracení zboží zpět dodavateli hradí zákazník dle Občanského zákoníku č. 89/2012 Sb. §1832 odst.3

11d) Ostoupí-li zákazník od smlouvy (vrácení celé objednávky) dle Občanského zákoníku č. 89/2012 Sb. §1832 odst.1 budou mu náklady za dodání zboží vráceny ve výši odpovídající nejlevnějšímu nabízenému způsobu dodání zboží dle Občanského zákoníku č. 89/2012 Sb. §1832 odst.2. V případě, že bude vrácena jen část objednávky, budou náklady za dodání zboží vráceny poměrným způsobem.

11e) Po obdržení zboží vám bude vrácena částka na účet do 10 dnů od přijetí reklamované zásilky. 

11f) Vyhrazujeme si právo ukončit obchodní vztah s nakupujícím, jehož reklamace a vracení zboží je neúměrné či nás zákazník záměrně uvede v omyl.

11g) Při reklamaci počtu kusů zboží v dodané objednávce, pošlete zpět celou objednávku včetně dodacího obalu. V reklamačním řízení bude porovnána váha balíčku od České pošty s váhou Vámi vráceného balíčku.

 

12. Emailová adresa
Při vyplňování objednávky nebo registrace prosíme o uvedení správného a funkčního emailu.

12a) Všechna komunikace probíhá elektronickou poštou - potvrzení rezervace, potvrzení objednávky a zaslání podkladů k platbě, zaslání faktury a oznámení o odeslání a zaplacení objednávky.

12b) Při registraci můžete/nemusíte potvrdit souhlas se zasíláním informačních e-mailů na Vámi uvedenou e-mailovou adresu.

12c) Budete-li chtít zrušit zasílání informačních e-mailů kliknete v dolním části informačního emailu na link pro zrušení zasílání nebo můžete o zrušení zasílání požádat emailem.

 

13. Registrace zákazníka

Pro nákup je potřeba se registrovat.

Každý zákazník může mít aktivní pouze jednu registraci. Duplicitní registrace budou zákazníkovi zablokovány.

Přístup k uživatelskému účtu je zabezpečen uživatelskkým jménem a heslem. Kupující je povinen zachovávat mlčenlivost ohledně informací nezbytných k přístupu do uživatelského účtua zároveň bere na vědomí, že prodávající nenese žádnou odpovědnost za porušení této povinnosti ze strany kupujícího.

Kupující nesmí umožnit využívání svého uživatelského účtu třetím osobám.

Uživatelský účet bude kdykoliv na žádost kupujícího smazán.

 

14. Ochrana osobních dat


 1. Ochrana osobních údajů kupujícího, který je fyzickou osobou, je poskytována zákonem č. 101/2000 Sb., o ochraně osobních údajů, ve znění pozdějších předpisů.
 2. Kupující souhlasí se zpracováním těchto svých osobních údajů: jméno a příjmení, adresa bydliště, identifikační číslo, daňové identifikační číslo, adresa elektronické pošty, telefonní číslo a heslo (dále společně vše jen jako „osobní údaje“).
 3. Kupující souhlasí se zpracováním osobních údajů prodávajícím, a to pro účely realizace práv a povinností z kupní smlouvy a pro účely vedení uživatelského účtu. Nezvolí-li kupující jinou možnost, souhlasí se zpracováním osobních údajů prodávajícím také pro účely zasílání informací a obchodních sdělení kupujícímu. Souhlas se zpracováním osobních údajů v celém rozsahu dle tohoto článku není podmínkou, která by sama o sobě znemožňovala uzavření kupní smlouvy.
 4. Kupující bere na vědomí, že je povinen své osobní údaje (při registraci, ve svém uživatelském účtu, při objednávce provedené z webového rozhraní obchodu) uvádět správně a pravdivě a že je povinen bez zbytečného odkladu informovat prodávajícího o změně ve svých osobních údajích.
 5. Zpracováním osobních údajů kupujícího může prodávající pověřit třetí osobu, jakožto zpracovatele. Kromě osob dopravujících zboží nebudou osobní údaje prodávajícím bez předchozího souhlasu kupujícího předávány třetím osobám.
 6. Osobní údaje budou zpracovávány po dobu neurčitou. Osobní údaje budou zpracovávány v elektronické podobě automatizovaným způsobem nebo v tištěné podobě neautomatizovaným způsobem.
 7. Kupující potvrzuje, že poskytnuté osobní údaje jsou přesné a že byl poučen o tom, že se jedná o dobrovolné poskytnutí osobních údajů.
 8. V případě, že by se kupující domníval, že prodávající nebo zpracovatel (čl. 9.5) provádí zpracování jeho osobních údajů, které je v rozporu s ochranou soukromého a osobního života kupujícího nebo v rozporu se zákonem, zejména jsou-li osobní údaje nepřesné s ohledem na účel jejich zpracování, může:
  1. požádat prodávajícího nebo zpracovatele o vysvětlení,
  2. požadovat, aby prodávající nebo zpracovatel odstranil takto vzniklý stav.
 9. Požádá-li kupující o informaci o zpracování svých osobních údajů, je mu prodávající povinen tuto informaci předat. Prodávající má právo za poskytnutí informace podle předchozí věty požadovat přiměřenou úhradu nepřevyšující náklady nezbytné na poskytnutí informace.

 

Souhlas se zpracováním osobních údajů

1.         Registrací na www.detsky-svet.com udělujete souhlas společnosti Věra Ryšánková se sídlem Chelčického 929, 41301 Roudnice nad Labem, IČ: 74879600 (dále jen „Správce“), aby ve smyslu zákona č.101/2000 Sb., o ochraně osobních údajů (dále jen „zákon o ochraně osobních údajů“)  a ve smyslu nařízení Evropského parlamentu a Rady (EU) 2016/679 ze dne 27. dubna 2016 o ochraně fyzických osob v souvislosti se zpracováním osobních údajů a o volném pohybu těchto údajů a o zrušení směrnice 95/46/ES (obecné nařízení), zpracovávala tyto Vaše osobní údaje:

-           jméno a příjmení

-           adresu

-           e-mail

-           telefonní číslo

 

2.Kupující nemá povinnost poskytnou své osobní údaje. Poskytnutí osobních údajů je nutné pro uzavření a plnění smlouvy a bez poskytnutí osobních údajů není možné smlouvu uzavřít či jí ze strany prodávajícího plnit. Tyto údaje budou Správcem zpracovávány do odvolání tohoto souhlasu.

3.         S výše uvedeným zpracováním udělujete svůj výslovný souhlas. Souhlas lze vzít kdykoliv zpět, a to například zasláním emailu nebo dopisu na kontaktní údaje společnosti: Věra Ryšánková, Chelčického 929, 41301 Roudnice nad Labem, email: info@detsky-svet.com.

4.         Zpracování osobních údajů je prováděno Správcem v elektronické podobě, Osobní údaje pro Správce mohou zpracovávat i tito zpracovatelé:

a.         Poskytovatel softwaru: Netshops - Václav Cehlárik

b.         Služby dalších poskytovatelů zpracovatelských softwarů osobních údajů společnost nevyužívá.

5.         Vezměte, prosíme, na vědomí, že podle zákona o ochraně osobních údajů máte právo:

-           vzít souhlas kdykoliv zpět,

-           požadovat po nás informaci, jaké vaše osobní údaje zpracováváme,

-           požadovat po nás vysvětlení ohledně zpracování osobních údajů,

-           vyžádat si u nás přístup k těmto údajům a tyto nechat aktualizovat nebo opravit,

-           požadovat po nás výmaz těchto osobních údajů,

 

-           v případě pochybností o dodržování povinností souvisejících se zpracováním osobních údajů obrátit se na nás nebo na Úřad pro ochranu osobních údajů.

 

Zasílání obchodních sdělení a ukládíní cookies

Kupující souhlasí se zasíláním informací souvisejících se zbožím a službami prodávajícího na elektronickou adresu kupujícího a dále souhlasí se zasíláním obchodního sdělení prodávajícím na elektronickou adresu kupujícího.

Kupující souhlasí s ukládáním tzv. cookies a jeho počítač. V případě, že je nákup na webové stránce možné provést a závazky prodávajícího z kupná smlouvy plnit, aniž by docházelo k ukládání cookies na počítač kupujícího, může kupující souhlas podle předchozí věty kdykoliv odvolat.

Všechny fotografie zboží našeho webu podléhají autorskému zákonu a je zakázáno fotografie jakkoliv šířit dále. Jakékoliv použití fotografií zboží bude mít za následek řešení tohoto prohřešku soudní cestou. Pokud zákazník naše fotografie zneužije nebo použije pro své vlastní účely, nebude již na našem webu obsloužen.